24 märts 2009

Tiffani vitraaz

Ma pole siia blogisse nii ammu kirjutanud. Aga täna on natuke põhjust kirjutamiseks, sest klaasvitraazi kursused on lõppenud ja nüüd tahaks seda infot teiega jagada.
Kursus toimus Annely Tisleri juhendamisel, tal oli abiline Reelika Karu-tänu kellele Annely ise kunagi seda tehnikat õppima läks. Esimesel koolituspäeval tutvusime klaasvitraazi tegemise põhitõdedega, töövahenditega ja valmistasime proovitöö - väikesed klaasist südamed. Saime teada, et selline klaasvitraazitöö kannab nimetust tiffani vitraaz (fotode autor R.Rosar)


Kursuse juhendaja Annely tutvustab tehnikat - klaasvitraazi tegemist

Kõige huvitavam oli muidugi kõike ise proovida, sest töövahendid olid sellised, mida me enamus nägime esmakordselt! Reelika kordas meile kogu aeg, et klaasi ei tohi karta, aga no küll oli ikka tegu, et klaasiga "sina peale saada"! Esimesel päeval pidime välja valima oma põhitöö kavandi. Sellega läks päris kaua aega, sest keegi ei osanud oma võimeid eriti hinnata. Siin tulid appi juhendajad, kes jagasid hüva nõu.

Kohvipausid olid vajalikud, sest kõik soovisid oma uut kogemust üksteisega jagada!


Meie esimesed töövõtted - klaasi lõikamine. Esialgu kasutasime niiöelda odavat klaasi ehk tavalist klaasi. Hiljem juba saime kätt proovida ilusal värvilisel klaasil.


Rita ja Sirje lõikavad klaasi.


Lihvimismasina abiga saavutas klaas just sellise kuju nagu sooviti!

Töö lihvimismasinaga.


Järgmisel koolituspäeval hakkasime usinasti tegelema välja valitud kavandiga: lõikasime klaasist välja, lihvisime, siis panime teibi peale. Teipimine oli päris aeganõudev töö!

Stella teibib oma tööd.


Ja kui teip oli pandud, siis jootekolbid kätte ning tinutama! Tinutamine kuuma jootekolbiga ei olnud töö "kergete killast", käsi värises ja tuba oli kärsahaisu täis! Aga ilu nõuab ohvreid-nii valmisid klaasvitraazi tööd.Kõik kursusel osalejad said tunnistuse, mille andis välja MTÜ Habaja Külade Selts.

Pidulik hetk - Rita Männisalu saab tunnistuse kursuse läbimise eest.


Kursusel valminud töödest korraldatakse näitus. Jälgige reklaami.

Sirje Kautsaar

Kursuse ajal vesteldes, tekkis soov osaleda veel käsitööalastel koolitustel, näiteks võiks õppida siidimaali tegemist ja süstikpitsi heegeldamist. Mõtteid ja soove oli, nii et vaja uus projekt kirjutada....:)

Suur tänu Annelyle ja Reelikale klaasvitraazi kursuse juhendamise eest. Aitäh ka kõikidele kursusel osalejatele.

Kommentaare ei ole: